Протест проти будівництва біля Ботсаду розганяли вогнегасниками і сльозогінним газом

Акцію протесту проти будівництва житлового будинку поблизу Ботанічного саду в Печерському районі Києва по вулиці Мічуріна 44 охоронці будівництва розганяли вогнегасниками та сльозогінним газом. Про це йдеться у сюжеті телеканалу “Україна”, повідомляють “Українські новини”.

“Конфлікт триває вже три роки, сьогодні в хід пішли вогнегасники і сльозогінний газ. Ні депутатський мораторій, ні кримінальне провадження, ні навіть рішення суду про арешт земельної ділянки. Будівництво біля ботанічного саду два тижні тому зупиняла міська прокуратура. Але робітникам це байдуже, сьогодні прийшли місцеві жителі”, – розповідає журналіст.

Близько 30 активістів вийшли до будмайданчику з закликами “Поверніть нашу землю”, а також з плакатами “Кривавий рейдер”, “Поверніть печерські пагорби”, “Дубовий панує, Вакаленко бомжує”.

“Протест починається – роботи завмирають, навіть кран їде. Пікетники не заспокоюються: мовляв, землю забудовник отримав, обдуривши самотню пенсіонерку”, – йдеться в сюжеті.

Керівник громадської організації  “Центр охорони довкілля” Євген Горбач зазначає, що на підставі поданих неправдивих документів нотаріусом внесено запис до реєстру нерухомого майна, і ділянка пенсіонерки переоформлена на нового власника. Однак на заклики вийти до активістів, ані забудовник, ані його представники не отримали відповіді.

“Люди зважуються на штурм. Звідти відповідають сльозогінним газом, потім вогнегасником. Забудовником числиться Антон Якуш, його фірма “СтройУкр” зареєстрована в Києві по вул. Вадима Гетьмана, 1, але за вказаною адресою такої немає. Мітингувальники у вирішенні своїх проблем розраховують на Генпрокуратуру. Туди вже подали заяву”, – сказано в сюжеті.

За даними видання, мова йде про конфлікт навколо об’єкта за адресою вул. Мічуріна 44 в Києві. Земельна ділянка площею 0,0743 га належить до земель рекреаційного призначення і знаходиться в межах дії мораторію на забудову навколо Ботсаду, а саме в 150 метрах від його кордонів (забудова заборонена в зоні до 200 м). Кадастровий номер земельної ділянки 8000000000: 82:102:0029. Згідно з опублікованими документами, земля належить місту, будівництво там заборонено, але Якуш, купивши частину будинку в 90 кв. м, забудовує будівлю на 700 кв. м.

22 грудня 2016 постановою Печерського районного суду р. Києва за клопотанням прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 на ділянку було накладено арешт з забороною провоhttp://admin.rupor.info/news.php?action=addдити які-небудь роботи.

Постановою Печерського районного суду міста Києва від 28 лютого 2017 по справі №757/11731/17-к, накладено арешт у формі позбавлення права на відчуження, розпорядження і користування нерухомим майном на ділянці, оскільки незважаючи на попередній арешт, там почалося будівництво.

Антона Якуша ЗМІ пов’язують з экс-народним депутатом Олександром Дубовим.